На період воєнного стану можна безкоштовно розмитнити автомобіль

5 квітня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» від 24.03.2022 р. № 2142-ІХ.

Цим Законом, зокрема, передбачено, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від оподаткування ПДВ, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту.

Розглянемо найчстіші питання, які стосуються розмитнення автомобілів за цим Законом.

✅Чи дійсно «0»?
Так, дійсно нуль. Повний нуль на мито, акциз і ПДВ. Саме так прописано в законі.

✅На скільки часу нові умови?
До закінчення воєнного стану. Проте, на думку експертів Інституту досліджень авторинку, до старої системи розмитнення ми уже не повернемось. Повного нуля не буде, проте лібералізація — точно. Це вимога часу. Хоча, це все ж наше припущення.

✅Це лише для автомобілів на потреби для ЗСУ?
Ні, для всіх. Умови ввезення авто для потреб ЗСУ спростили ще раніше, набір документів мінімальний, а процедури максимально спрощена. Йдеться саме про розмитнення автомобілів для особистого використання. Обмежень щодо використання машини після розмитнення немає.

✅Точно для всіх?
Так. Але повністю платежі скасовуються для фізичних осіб. Тобто, розмитнення «на фірму» не потрібне.

✅Чи змусять заплатити потім «по повній»?
Ні, зворотної сили закон не має. Це не відтермінування платежів, а скасування. Обов’язку щось доплачувати немає.

✅Чи є якісь обмеження?
Станом на сьогодні, діє обмеження щодо екологічних стандартів — не нижче «Євро-2» на легковики та не нижче «Євро-5» для вантажівок та автобусів.

✅Чи треба сертифікат відповідності?
Так, цей документ потрібен.

✅Що ще потрібно платити?
Збір до пенсійного фонду в розмірі від 3% до 5% від ринкової вартості автомобіля, перед першою реєстрацією. А також оплатити вартість свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків.

✅А як купити авто за кордоном, якщо чоловіки віком 18-60 років «невиїзні»?
Вимоги особисто перетнути кордон законом не встановлено. Автомобіль може ввезти для вас інша особа, яка має право виїзду. Достатньо буде нотаріальної довіреності від вас. Привезти машину може навіть іноземець. Ви також можете скористатися доставленням автовозом. 

Які транспортні засоби звільняються від оподаткування ввізним митом:

автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію Украіїни для вільного обігу.

Leave a Comment