РРО ДЛЯ ФОПІВ

З 01 січня 2022 року набув чинності Закон України №1017-ІХ, яким зобов’язано фізичних осіб-підприємців, які є платниками 2-4 груп єдиного податку, продавати товар та надавати послуги з використанням Реєстраторів розрахункових операції (РРО).

Зазначимо, що більшість підприємців були проти запровадження РРО у роботі, оскільки, це призведе до збільшення податкового навантаження.

Прихильники РРО зазначали, що використання касових апаратів зменшить тенізацію бізнесу, змусить більшість ФОПів працювати прозоро.

Для того, щоб стимулювати підприємців купляти РРО та використовувати його у бізнесі, для ФОПів передбачили штрафи.

Так, за продаж товару без використання РРО в перший раз для ФОПа передбачений штраф у розмірі 100 % від вартості реалізованого чеку, за потворне порушення – у розмірі 150 % від вартості чеку.

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року, Уряд під ялинку зробив подарунок ФОПам 2-4 груп єдиного податку, які працюють в сільській місцевості.

Так, ФОПам, які здійснюють свою діяльність у селах, дозволено не використовувати РРО у своїй роботі. Таке рішення Уряд прийняв, виходячи з того, що

  • багато сіл в Україні мають поганий інтернет або він взагалі відсутній;
  • рівень доходу підприємців у селі є значно нижчим, якщо порівнювати з міськими підприємцями;
  • запровадження РРО у селах призведе до закриття бізнесу та звільнення працівників.

Зазначимо, що до ФОПів 2 групи єдиного податку відносяться особи, рівень доходу яких не перевищує 834 мінімальних заробітних плат або 5 421 000 грн.,

до ФОПів 3 групи дохід не повинен перевищувати – 7 585 500, 00 грн.

Якщо підприємець перевищить максимальний ліміт доходу за рік, то з наступного кварталу він повинен перейти на іншу групу єдиного податку або на загальну систему оподаткування. При цьому, до суми перевищення доходу застосовується ставка 15% та потрібно буде сплатити до бюджету податок.

З 1 січня 2022 року касові апарати (РРО) повинні обов’язково використовуватися підприємцями 2 та 3 груп, які приймають готівкові розрахунки, незалежно від суми доходу.

Якщо розрахунки здійснюються лише у безготівковій формі, то встановлювати касовий апарат не потрібно.

Leave a Comment