З 2022 В УКРАЇНІ ВВОДИТЬСЯ ЗАБОРОНА НА ОБІГ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ

01 червня 2021 року Верховна Рада України проголосувала за Закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Зазначений Закон прийнятий з метою обмеження розповсюдження пластикового сміття на території України, запровадження європейських стандартів поводження з відходами, а також з метою поступового введення серед населення культури сортування сміття.

Так, згідно положень Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», з 2022 року у всіх магазинах, закладах харчування, торгівельних закладах, ринках, ТРЦ, виробництвах, відділах доставки, незалежно від розташування, обсягів, кількості та форми власності буде заборонена реалізація:

  • надтонких пластикових пакетів
  • тонких пластикових пакетів
  • оксорозкладних пластикових пакетів

Виняток з правила не поширюватиметься лише для біорозкладних пластикових пакетів. Для транспортування та пакування свіжого м’яса, риби, сипучих продуктів, льоду дозволятиметься первинна пластикова упаковка. Зазначені нововведення вступлять в силу з 01 січня 2022 року.

Біорозкладні пластикові пакети — пластиковий пакет, що розкладається за участю мікроорганізмів на елементи природного походження та відповідає встановленим національними або гармонізованими європейськими стандартами нормам щодо утилізації способом компостування або біорозкладання.

Також, усім суб’єктам торгівлі, підприємцям, закладам харчування, магазинам, супермаркетам буде дозволена лише платна реалізація біорозкладних пластикових пакетів. За недотримання правила щодо платного продажу пластикових пакетів, підприємцям загрожуватиме штраф від 1 700 гривень до 3 400 гривень за кожний випадок правопорушення, а за повторне вчинення зазначених дій – від 4 250 гривень до 8 500 гривень.

Пластикові пакети, які дозволено до продажу, будуть мати спеціальне маркування. При цьому, таке маркування буде наноситися на кожен пакет.

Що стосується покарання за сам факт реалізації товарів, продуктів харчування, або діяльність закладів харчування, доставки з використанням пластикових пакетів, то в цьому випадку штраф становитиме – від 8 500 гривень до 17 000 гривень, а за повторне вчинення правопорушення протягом 3 років – від 17 000 гривень до 34 000 гривень.

Зауважуємо, що контроль за дотриманням Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» здійснюватиме Держпродспоживслужба, яка у випадку виявлення під час перевірки порушень, вправі притягувати винну особу до відповідальності та накладати штраф, який має бути сплачений напротязі 15 днів.

У випадку незгоди зі штрафом, суб’єкт господарювання має право оскаржити постанову про притягнення до адміністративної відповідальності (штраф) до суду.

Leave a Comment