ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА: ЧОГО ОЧІКУВАТИ РОБОТОДАВЦЯМ!

04 березня 2021 року Президент України підписав Закон № 1217-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Прийняття Закону № 1217-ІХ покликано оцифрувати трудові відносини, шляхом запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Розглянемо основні нововведення цього Закону.

  • Відтепер, при звільненні працівника роботодавець зобов’язаний буде видати наказ про його звільнення, провести розрахунок із працівником та за бажанням працівника – внести запис до трудової книжки працівника, яка буде зберігатися у нього, а не у відділі кадрів, як це відбувається зараз.
  • Якщо працівник приймається на роботу вперше, то лише на його вимогу роботодавець зобов’язаний вносити записи про трудову діяльність працівника до його трудової книжки, яка буде зберігатися у такого працівника.

Облік трудової діяльності працівників здійснюватиметься у електронному вигляді в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування.

  • Відомості про навчання працівника будуть в обов’язковому порядку заноситися до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування.
  • Страховий стаж працівника, який необхідний для визначення часу виходу на пенсію працівника, буде обчислюватися за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для того, щоб кожен громадянин України міг дізнатися про свій страховий стаж, відомості про підприємства, установи, організації, в яких він працював, розмір та періодичність сплату страхових внесків за працівника, буде створений спеціальний веб-портал, де кожен зможе дізнатися інформацію про себе.

Варто зазначити, що такий веб-портал діє і зараз на сайті Пенсійного фонду України. Перевірити інформацію про свій страховий стаж можливо за умови наявності електронного цифрового підпису, за допомогою якого можна зайти до свого кабінету і перевірити свій страховий стаж.

Цікавим нововведенням є те, що призначення пенсії за віком буде здійснюватися автоматично, за умови наявності у особи достатнього страхового стажу та досягнення пенсійного віку.

Leave a Comment