ПОДАТКОВІ НОВИНИ: ВІДТЕРМІНУВАННЯ РРО ТА ПІЛЬГИ ДЛЯ ФОП

Наприкінці 2020 року Верховною Радою України було прийнято законопроект, яким було відтерміновано введення реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для фізичних осіб-підприємців (ФОПів), які є платниками єдиного податку.

Відтермінування РРО було здійснено на рік — до 2022 року. Проте, не усім підприємцям так пощастило. Для ряду суб’єктів господарювання відтермінування РРО не діятиме. Так, з 2021 року обов’язково РРО повинно бути у тих, хто:

  • Займається реалізацією лікарських засобів та виробів медичного призначення;
  • Надає платні медичні послуги;
  • Реалізація побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
  • Продаж ювелірних виробів та дорогоцінних металів та каміння.

Варто зазначити, що раніше перелік видів діяльності, для яких в обов’язковому порядку вводилося РРО, включав в себе діяльність ресторанів, кафе, туристичних агенств, продаж автозапчастин, торгівля через інтернет, реалізація текстилю, роздрібна торгівля вживаними товарами.

Також, Верховною Радою України було ухвалено закон № 4430, який передбачає звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) з 01.12.2020 р. по 01.05.2021 року фізичних осіб- підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування — 1 групи єдиного податку. При цьому не має значення, чи здійснює такий ФОП свою діяльність протягом цього часу.

ФОПи, які перебувають на 1 групі спрощеної системи оподаткування за IV квартал 2020 року повинні сплатити єдиний соціальний внесок лише у розмірі 2200 гривень (5000 грн * 22% * 2 місяці).

За I квартал 2021 відповідно ЄСВ сплачувати не потрібно буде, а за II квартал 2021 – лише за один місяць 1320 гривень (6000 грн * 22%).

Цікаво, що для того, щоб скористатися пільгою зі звільнення від сплати ЄСВ жодних заяв в податкову подавати не потрібно, пільга застосовується автоматично. Позитивним моментом, є те, що страховий стаж нараховується також за весь період дії пільги.

Leave a Comment