ЯКІ ПОДАТКИ СПЛАЧУЮТЬСЯ ДО МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ?!

Податкова система України передбачає справляння та сплату податків до двох видів бюджетів. Перший – це державний бюджет України, другий – місцевий бюджет. В містах, де місцевий бюджет якісно наповнюється податками є більші фінансові ресурси для розвитку таких міст та вдосконалення інфраструктури, покращення рівня життя місцевих мешканців.

Які ж податки сплачуються до місцевих бюджетів?

Податок на майно

Так, Податковим кодексом України передбачена сплата податку на майно, що включає в себе податок на нерухоме майно (так звана сплата за зайві метри – понад 60 кв. м. за квартиру та понад 120 кв. м. за будинок), транспортний податок, його ще називають податком на розкішні авто (платити потрібно за авто не старіше 5 років, та вартість якого перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати), такий податок сплачується протягом 60 днів після купівлі авто, плата за землю (податок сплачується у випадку використання земельної ділянки, здачі її в оренду).

Єдиний податок

Єдиний податок сплачується фізичними особами-підприємцями та юридичними особами, які займаються господарською діяльністю та відповідають критеріям щодо розміру річного доходу, кількості найманих працівників та видів діяльності. Платники єдиного податку поділяються на 4 категорії.

Зазначимо, що для бізнесу сплата єдиного податку є мінімальним податковим зобов’язанням. Єдиний податок називають ще спрощеною системою оподаткування.

Ставки єдиного податку для платників І групи встановлюються у % до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня податкового року, ІІ групи — у % до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року, ІІІ групи — у відсотках до доходу.

Збір за паркування транспортних засобів

Збір за паркування авто є поширеним джерелом надходжень до місцевих бюджетів, впроваджений для вирішення 2 проблем українських міст: паркування авто у заборонених/невстановлених місцях та легалізація діяльності паркінгів.

Платниками збору є фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які використовують земельну ділянку під паркінг.

Ставки збору за паркування авто встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної під паркінг, у розмірі до 0,075 % мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового року (станом на 01.2021 р. – до 4,5 грн. за 1 кв. метр).

Туристичний збір

Платниками туристичного збору є як іноземці, так і громадяни України, які подорожують в межах України. Туристичний збір справляється при заселенні особи у готель, лікувально-оздоровчий заклад, гуртожитки, табори, притулки, тощо.

 Розмір туристичного збору – 0, 5 % від мінімальної заробітної плати для громадян України, і до 5 % від мінімальної заробітної плати для іноземців. Цікаво, що за проживання дітей (до 18 р.) в таборах, лікувально-профілактичних закладах, кемпінгах, готелях, туристичний збір справляється також в повному обсязі.

Зазначений перелік податків є вичерпним. Усі інші податки, такі як: податок на додану вартість, військовий збір, податок на доходи фізичних осіб є загальнодержавними податками, та сплачуються до державного бюджету України.

Leave a Comment