ЯК ФОПУ ОТРИМАТИ 8 000 ГРИВЕНЬ?

09 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1233 «Деякі питання надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зазначена постанова Уряду покликана надати фінансову допомогу офіційно працевлаштованим працівникам та фізичним особам-підприємцям, за наявності наступних критеріїв.

Так, працівник чи ФОП повинні бути офіційно працевлаштовані та сплачувати податки згідно чинного законодавства. Також, отримати допомогу від держави можуть лише ті особи, чия діяльність перебуває під забороною чи обмеженням у зв’язку з запровадженим карантином та локдауном, що запланований на 8-25 січня 2021 року.

При цьому, Урядом чітко визначені види економічної діяльності (КВЕДи), при наявності яких фінансова допомога підлягає виплаті. Особа, яка бажає отримати допомогу від держави повинна заповнити відповідну заяву про надання матеріальної одноразової допомоги до 31 грудня 2020 р.

Заповнена Заява подається онлайн з використання електронного цифрового підпису через Bank ID або через портал Дія. Отримати електронний цифровий підпис можна, скачавши його у відповідному розділі онлайн-банкінгу, або, встановивши додаток Дія, та пройшовши нескладну автентифікацію.

Пенсійний фонд України та Мінцифри здійснюють перевірку відомостей, зазначених в Заяві. Особа, яка заповнила зазначену Заяву несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у ній. Якщо ж за наслідком перевірки буде встановлено, що особа зазначила недостовірну інформацію чи не заповнила усіх необхідних рядків Заяви, їй надійде про це повідомлення. Перевірка Заяви здійснюється не пізніше 1 дня, після її надходження.

Розпорядником коштів є Пенсійний фонд України, тому перерахування одноразової матеріальної допомоги проводиться АТ «Ощадбанк» на банківський рахунок особи, що звернулася за допомогою, в банку, в якому відкрито рахунок, що зазначено у Заяві застрахованої особи.

У разі виявлення недостовірних відомостей, наданих особою, на підставі яких було виплачено одноразову матеріальну допомогу, сума одноразової матеріальної допомоги підлягає поверненню такою особою.

Leave a Comment