ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ?

Податок на додану вартість або ПДВ є найпопулярнішим податком, платниками якого реєструються українські підприємці. Цікаво, що суб’єкт господарювання може бути одночасно платником податку на додану вартість та платником єдиного податку.

Хто обов’язково повинен реєструватися платником ПДВ?

Платником податку на додану вартість повинні зареєструватися підприємці, сума доходу яких перевищує 1 000 000 гривень за останні 12 місяців. Такі особи реєструються платниками ПДВ у податковій за своїм місцезнаходженням. Тобто, платник податку, який має офіційну юридичну адресу в Шевченківському районі м. Києва, повинен зареєструватися у Шевченківській податковій.

Водночас, чинним законодавством передбачена добровільна реєстрація платником ПДВ за заявою суб’єкта господарювання, який виявив таке бажання.

У випадку обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання як платника ПДВ, реєстраційна заява подається до податкового органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу господарських операцій, що перевищують 1 000 000 гривень.

Цікаво, що заява про реєстрацію платником податку на додану вартість подається виключно в електронному вигляді, з використанням електронного цифрового підпису, також така заява може бути подана державному реєстратору одночасно з реєстрацією юридичної особи.

За запитом суб’єкта господарювання, податковий орган надає безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, Витяг з реєстру платників податку на додану вартість. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

Зауважуємо, що в Україні створений та діє Реєстр платників ПДВ, в якому кожен суб’єкт господарювання може перевірити інформацію про стан своєї реєстрації, та чи зареєстрований платником ПДВ його контрагент.

За детальною інформацією та отриманням консультації звертайтесь за телефоном: +380678478484.

Leave a Comment