В УКРАЇНІ ВВЕДЕНО КАРАНТИН «ВИХІДНОГО ДНЯ» ТА ІНШІ ОБМЕЖЕННЯ

11 листопада 2020 року на засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалено рішення внести зміни до постанови № 642 Уряду, та запровадити по країні карантин «вихідного дня» та ряд інших обмежень, більшість з яких торкнеться суб’єктів малого та середнього бізнесу.

Розглянемо, що зміниться в житті країни, починаючи з 14 листопада 2020 р.

По-перше, карантин «вихідного дня» передбачає заборону роботи торговельно-розважальних закладів, дитячих комплексів та зон, спортзалів, фітнес-студій, кінотеатрів, театрів, закладів торгівлі, ресторанів, кафе, магазинів (окрім продуктових) у вихідні дні. Зазначене обмеження діятиме до 30 листопада включно.

По-друге, по всій країні вводяться обмеження щодо відвідування спортзалів, басейнів, магазинів, закладів торгівлі, тощо. Так, дозволено перебування людей в торгівельному залі з розрахунку 1 людина на 20 кв.м.

По-третє, у вихідні дні дозволено роботу лише продуктових магазинів, аптек, сто, автозаправних станцій, міського транспорту, ресторанів, кафе «на виніс».

Окремо варто додати, що 3 листопада 2020 року на засіданні Верховної Ради України було прийнято закон, яким передбачається, що за пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту — підприємство, установа, організація, громадянин — суб’єкт господарської діяльності сплачують штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 — 5 100 грн).

Таким чином, усім суб’єктам підприємницької діяльності, які працюють з відвідувачами, потрібно буде стежити за дотриманням санітарних вимог та наявністю масок у осіб, які відвідують торгівельний зал, офіс чи громадське приміщення.

Leave a Comment