ЧИ ОБОВ’ЯЗКО ПРИ ПРОВЕДЕННІ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДІЙ ПОДАВАТИ ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРАТОРУ КОПІЮ ПАСПОРТА БЕНЕФІЦІАРА?!

З травня 2020 року, при здійсненні деяких реєстраційних дій щодо юридичної особи обов’язково слід подавати державному реєстратору разом з комплектом документів нотаріально посвідчені копію паспорта кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи. Без надання нотаріально посвідченої копії паспорта бенефіціара, у проведенні реєстраційної дії буде відмовлено.

Давайте розберемося у яких випадках подавати нотаріально посвідчену копію паспорту обов’язково потрібно, а коли можна обійтися і без цього!

Так, якщо Ви бажаєте створити юридичну особу, незалежно від того чи це приватне підприємство чи товариство з обмеженою відповідальністю – Вам обов’язково потрібно буде надати державному реєстратору нотаріально засвідчену копію паспорту особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, — для фізичної особи — нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, — для фізичної особи — резидента.

Нерезидент – особа, яка є громадянином іншої держави та не має українського громадянства.

Варто зазначити, що в Україні функціонує Єдиний державний демографічний реєстр, в якому зазначена інформація про документи, які підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов’язки осіб, на ім’я яких видані такі документи (перелік паспортів). Паспорт громадянина України належить до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, оформлення якого передбачається із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру.

Оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюється відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302.

Отже, діючими та оформленими за допомогою засобів Єдиного державного демографічного реєстру, наразі, є паспорти громадян України у формі картки з безконтактним електронним носієм та такі, що не містять безконтактного електронного носія.

З цього можна зробити висновок, що якщо кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи громадянин України має паспорт у вигляді айді-картки, то при проведенні будь-яких реєстраційних дій йому не потрібно подавати державному реєстратору нотаріально посвідчену копію паспорта, оскільки уся інформація автоматично підтягується з Єдиного державного демографічного реєстру.

Якщо ж у Вас паспорт у вигляді книжечки, виданий до 01 листопада 2016 року, то Вам все ж таки потрібно подавати державну реєстратору нотаріально посвідчену копію паспорту бенефіціарного власника юридичної особи.

Звертаємо увагу, що нотаріально посвідчена копія паспорту кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи подається державному реєстратору наступних випадках:

  • Створення юридичної особи
  • Внесення змін до установчих документів (Статуту) юридичної особи
  • Зміни до Єдиного державного реєстру про юридичну особу
  • Зміна розміру статутного капіталу юридичної особи та розміру часток учасників
  • Зміна складу учасників юридичної особи
  • Перехід діяльності юридичної особи на підставі модельного статуту, та з модельного на звичайний статут
  • У випадку припинення юридичної особи шляхом реорганізації
  • Для підтвердження інформації про бенефіціара юридичної особи

Зазначений перелік є вичерпним. Але, якщо Ви хочете змінити номер телефону чи додати електронну пошту юридичної особи, подавати державному реєстратору нотаріально посвідчену копію паспорта бенефіціара юридичної особи не потрібно.

За детальною інформацією та отриманням консультації звертайтесь за телефоном: +380678478484.

Leave a Comment