НОВІ ЗМІНИ В СТАРОМУ КАРАНТИНІ: ЧОГО ЧЕКАТИ УКРАЇНСЬКОМУ БІЗНЕСУ?!

17 червня 2020 року відбулося засідання Уряду, на якому було прийнято Постанову № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», якою продовжено карантин до 31 липня 2020 року, та внесено ряд інших важливих змін.

Так, Кабінет Міністрів України зняв заборону внутрішніх та міжнародних авіа- перевезень та дозволив роботу аеропортів в Україні.

Також, було внесено зміни до годин, з яких розпочинається робота органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інших державних органах. Відтепер, сільські, селищні, міські, обласні ради та інші державні органи відчинятимуться о 08:00 годині, а такі установи як Центри надання адміністративних послуг, органи соціального захисту населення, органи Пенсійного фонду працюватимуть з 10:00 год.

Зазначені зміни покликані зменшити навантаження на громадській транспорт, з метою запобігання поширенню короновірусної інфекції, адже відомо, що 34 % випадків зараження Covid-19 відбувається саме у громадському транспорті.

У силі залишаються обов’язки щодо носіння масок та респіраторів у громадському транспорті та місцях громадського перебування, причому, зазначено, що маска повинна прикривати як ніс, так і рот (інакше громадянам загрожує штраф від 17 000 до 34 000 гривень); усі громадяни повинні мати при собі документи, що посвідчують особу або спеціальний статус, забороняється самовільно залишати місця обсервації та самоізоляції.

Заборонено автомобільні, пасажирські перевезення автобусами, залізницею, в маршрутних таксі, трамваях, тролейбусах, електричках у кількості осіб більшій, ніж наявна кількість місць в транспорті.

Також, суб’єктам господарювання рекомендовано ввести на підприємствах, установах, організаціях гнучкий графік роботи, дистанційну роботу, розпочинати роботу на годину пізніше/раніше для різних категорій працівників, з метою уникнення скупчень людей у громадському транспорті.

Суб’єктам господарювання, які займаються: оптовою, роздрібною торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів та мотоциклів, поштовими та кур’єрськими послугами, закладам харчування, діяльністю у сфері освіти, страхування, соціальної допомоги, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок – рекомендовано розпочинати роботу на годину чи декілька годин пізніше.

Кабінет Міністрів України на період карантину доручив обласним, Київській міській, районними державним адміністраціям опрацювати разом з органами місцевого самоврядування та бізнесом питання запровадження гнучких графіків роботи у всіх підприємствах, установах, організаціях, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.

Органам місцевого самоврядування доручено скоригувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням зміненого графіку роботи підприємств, установ та організацій.

Leave a Comment