МІН’ЮСТ ЗАТВЕРДИВ ФОРМУ ЗАЯВИ ЩОДО ПІДТВЕРДЖЕНЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО БЕНЕФІЦІАРА

19 травня 2020 року Міністерство юстиції України прийняло Наказ № 1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», який покликаний, на думку Міністерства, вкотре спростити життя бізнесу та зменшити кількість реєстраційних форм заяв з 24 до 9.

Так, Мін’юст згрупував в одну декілька видів заяв відносно ФОПів та юридичних осіб, та затвердив довгоочікувану Заяву щодо підтвердження відомостей про бенефіціара.

Прийняття Наказу № 1716/5 зумовлено необхідністю приведення у відповідність реєстраційних заяв відносно юридичних осіб до скандально відомого Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», або іншими словами, Закону про фінмоніторинг.

 В перехідних положеннях Закону про фінмоніторинг надано міністерствам та іншим відомствам 3-місячний строк для приведення підзаконних актів у відповідність до зазначеного Закону, та здійснення розробки до 28 липня 2020 року таких основних форм, як – Структура власності та Заяви щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.

          Міністерством юстиції України було виконано завдання Закону України про фінансовий моніторинг та затверджено форму Заяви про бенефіціара, яка має назву «Форма 6». Зазначимо, що офіційна дія Форми № 6 – Заяви щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника, розпочнеться з 1 червня 2020 року.

Переглянути Заяву щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та отримати інформацію щодо відомостей, які слід зазначати, Ви можете за цим посиланням: https://minjust.gov.ua/files/general/2020/05/25/20200525133806-96.pdf.

Цікаво, що в самій Формі 6 можна зазначити інформацію про бенефіціара, який є виключно фізичною особою. Так, юридичним особам слід зазначити наступні відомості: Прізвище, ім’я, по батькові бенефіціара, дату його народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), паспортні дані, унікальний номер запису в Єдиному державному реєстрі (за наявності), країну громадянства, місце проживання,  в тому числі в іноземній країні, відсоток частки в статутному капіталі юридичної особи, тип бенефіціарного володіння (прямий вирішальний/ непрямий вирішальний).

Звертаємо увагу, що після затвердження форми Структури власності, юридичним особам (крім тих, що зазначені в нашій статті «НОВІ СЮРПРИЗИ ДЛЯ БІЗНЕСУ, АБО ЯК НЕ ОТРИМАТИ ШТРАФ ЗА БЕНЕФІЦІАРА» від 29.03.2020 р.) необхідно буде звертатися до державного реєстратора та оновлювати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника підприємства, шляхом подачі відповідної Форми 6, Структури власності та інших документів (в залежності від виду бенефіціара).

За детальною інформацією та отриманням консультації звертайтесь за телефоном: +380678478484.

Leave a Comment