ДОЗВІЛ НА ВІДКРИТТЯ РИНКУ: ЩО ЦЕ ТАКЕ ТА ДЕ ЙОГО ОТРИМАТИ

З 22 травня 2020 року в Україні розпочалося чергове послаблення карантинних заходів. Владою надано дозвіл на роботу непродовольчим ринкам, в той час, як роботу продовольчим ринкам дозволено було раніше. Багато підприємців, які здійснюють торгівлю продуктами харчування також вирішили розпочати свою діяльність та з 25 травня відкрити значну частину торгових павільйонів.

Проте чи можна просто відкрити торгове місце та розпочати торгівлю? Відповідь на це питання залежить від того, яким товаром Ви торгуєте.

Так, згідно офіційної інформації від Держпродспоживслужби, якщо ринок займається торгівлею непродовольчими товарами, в тому числі продуктами гігієни, квітами, одягом, господарчими товарами, запчастинами, тощо дозвіл на відкриття ринку отримувати не потрібно.

Достатньо дотримуватися встановлених постановою Головного санітарного лікаря № 17 від 09.05.2020 р., санітарно-епідемічних правил та вимог, з метою убезпечення працівників та відвідувачів ринку від короновірусного захворювання. Такими вимогами є:

  • Проведення термометрії працівникам ринку, у випадку підвищення температури понад 37,2 С та наявності симптомів респіраторного захворювання, не допускати таких працівників до роботи, масковий режим;
  • Проведення кожні 3 години прибирання місця торгівлі та дезінфекції контактних поверхонь;
  • Наявність на кожному вході на територію ринку дезінфекційних засобів та інформаційних матеріалів щодо профілактики короновірусної хвороби;
  • Дотримання між відвідувачами та працівниками ринку соціального дистанціювання (1,5 м), наявність захисних екранів та плівки на вітринах;
  • Допуск відвідувачів на ринок у масках, забезпечення відсутності черг та скупчень людей.

У випадку наявності на ринку змішаної групи товарів (як продуктів харчування, так і нехарчових товарів), оператору ринку (адміністрації) необхідно подати до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності Заяву про державну реєстрацію потужності. Процедура подачі такої заяви і є отриманням дозволу на торгівлю.

Подання Заяви передбачено для ринків, на яких здійснюється торгівля продуктами харчування, в тому числі напоями, спеціями, кондитерськими виробами. Порядок подання такої заяви регулюється Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 39 від 10.02.2016 року.

Адміністрація ринку повинна подати до Держпродспоживслужби Заяву про державну реєстрацію потужності за 10 днів, до дати початку роботи ринку. Після отримання Заяви, Держпродспоживслужба приймає рішення щодо реєстрації об’єкта потужності протягом 15 робочих днів. Про реєстрацію потужності протягом 5 днів повідомляється адміністрація ринку. Саме Рішення про державну реєстрацію потужності (ринку) і є тим дозволом, на підставі якого ринок може здійснювати свою діяльність.

Варто зазначити, що окрім Заяви про державну реєстрацію потужності, в якій зазначаються дані щодо ринку, кількості працівників, асортименту товарів та обладнання, Держпродспоживслужба не має права вимагати будь-яких документів. Така реєстрація об’єкту потужності та прийняття відповідного рішення здійснюються безкоштовно.

Водночас, оператор ринку несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в Заяві, і у випадку її невідповідності реальним характеристикам ринку, рішення про реєстрацію потужності (дозвіл) скасовуються, і до адміністрації ринку застосовується штраф.

За детальною інформацією та отриманням консультації звертайтесь за телефоном: +380678478484.

Leave a Comment