КОМПЕНСАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

22 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зазначеною постановою Уряд затвердив порядок компенсації підприємцям, які є роботодавцями, виплат заробітної плати працівникам. Що це означає, та на кого поширюється – розповімо далі.

Хто має право звернутися за отриманням компенсації?

Так, право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину мають роботодавці, які є представниками малого та середнього бізнесу, та працівники яких офіційно працевлаштовані, за них сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ), не менш як 6 місяців, що передують даті скорочення/зупинення діяльності підприємця.

Для довідки:

Малий бізнесце ФОПи та юридичні особи (ТОВ, ПП, АТ), у яких офіційно працевлаштовані не більше 50 працівників, та обсяг річного доходу не перевищує 10 мільйонів євро, незалежно від виду діяльності.

Середній бізнесце ФОПи та юридичні особи (ТОВ, ПП, АТ), у яких офіційно працевлаштовані не більше 250 працівників, та обсяг річного доходу не перевищує 50 мільйонів євро, незалежно від виду діяльності.

У якому вигляді здійснюється компенсація бізнесу?

Компенсація здійснюється у вигляді виплати працівникам через роботодавця допомоги по частковому безробіттю. Здійснення такої виплати можливе за умови втрати працівниками частини заробітної плати через вимушене скорочення тривалості робочого часу та зупинення (скорочення) діяльності внаслідок карантину. При цьому причинно-наслідковий зв’язок зменшення заробітної плати- зупинка діяльності/зменшення робочого часу повинні бути належно оформлені (видача наказу, зміна штатного розпису, тощо).

Розмір допомоги по частковому безробіттю на період карантину не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати (4 723 грн.), та розраховується виходячи з кожної години, на яку працівникові зменшено тривалість робочого часу, з розрахунку 2/3 окладу.

До осіб, яким допомога по частковому безробіттю на час карантину не виплачується, належать сумісники та пенсіонери.

Звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавці можуть проятом усього карантину та 30 днів після завершення карантину.

Куди звертатися за отриманням допомоги по частковому безробіттю?

Так, за отриманням грошової допомоги роботодавець повинен звернутися з пакетом документів до Центру зайнятості за місцем реєстрації платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) протягом 30 днів з моменту зупинення/скорочення діяльності. При цьому, до центру зайнятості подається наступний комплект документів:

  1. Заява у довільній формі, до якої додаються копії документів, що підтверджують кількість працівників та обсяг річного доходу;
  2. Копія наказу, в якому зазначена дата зупинення/скорочення діяльності;
  3. Відомості працівників, яким необхідна допомога по частковому безробіттю на період карантину;
  4. Довідка з податкової про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, що передують даті зупинення діяльності.
  5. Рішення про надання/відмову у наданні допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймаються обласним чи Київським міським центром зайнятості протягом трьох днів, з дати подачі роботодавцем документів, та оформлюється у вигляді наказу.

У разі позитивного рішення, між центром зайнятості та роботодавцем укладається договір про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Перерахування коштів центром зайнятості роботодавцю здійснюється щомісяця протягом 3 робочих днів після зарахування коштів на рахунок центру зайнятості.

На роботодавця покладається обов’язок перераховувати зазначену допомогу протягом 3 робочих днів працівникам та подавати в центр зайнятості копію підтверджуючої відомості.

За детальною інформацією та отриманням консультації звертайтесь за телефоном: +380678478484.

Leave a Comment