ЛІКВІДАЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ-ПІДПРИЄМЦЯ

«Як ліквідувати ФОП?», «Як припинити діяльність ФОП?» «Як закрити бізнес фізичній особі?», «Підприємець — ФОП бажає позбутися збиткового бізнесу» — таких запитів в пошуковій системі безліч. Проаналізувавши відповіді на ці пошукові запити, зазначаємо, що більшість юристів надають однотипну відповідь — подати заяву до державного реєстратора, про припинення діяльності фізичної особи-підприємця.

Пересічний підприємець дуже часто думає, що лише наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань (далі – Реєстр, ЄДР) статусу «Припинено», є доказом ліквідації фізичної особи-підприємця та припинення бізнесу. Проте, це не відповідає дійсності.

Від наших знайомих та друзів, ми часто чуємо історії, про прихід поштою так званих «листів щастя» від податкових органів. В цих листах, людям, які давно вже не займаються підприємницькою діяльністю, приходять на десятки тисяч гривень вимоги про необхідність сплатити податкову заборгованість, зокрема ЄСВ (єдиний соціальний внесок). Дуже часто люди не розуміють звідки взялися ці борги, адже ФОП вже давно припинено, господарська діяльність не ведеться, прибутки не надходять, а податки за декілька років держава вимагає сплатити.

Що ж робити  в такій ситуації?

Варіант 1. Винаймати юриста, писати скарги до органів державної податкової інспекції, очікувати відповідь на скаргу, а у випадку відмови від анулювання боргу – іти до суду, та доводити в суді незаконність нарахованого податкового зобов’язання. Наші юристи надають такі послуги та готують потрібні скарги та заяви.

Проте є Варіант 2 — простіший та значно комфортніший як для нервової системи, так і для гаманця – довести ліквідацію ФОП до кінця.

Професіонали корпоративного права, та кваліфіковані юристи знають, що однієї лише подачі заяви до державного реєстратора, про припинення діяльності фізичної особи-підприємця  — недостатньо. Адже, зобов’язання підприємця перед податковою разом зі статусом в Реєстрі, не анульовуються.

Якою ж має бути послідовність дій для повної ліквідації фізичної особи-підприємця (ФОП)?!

  1. Підготовка та подача форми заяви до державного реєстратора, про припинення фізичної особи-підприємця. В Реєстрі, з’являється інформація про припинення ФОПа;
  2. Підготовка документів, та їх подача в установу банку, з метою закриття рахунків в банківських установах;
  3. Проведення звірки з податковими органами, щодо наявності у фізичної особи-підприємця недоїмок, зі сплати податків та штрафних санкцій;
  4. Для проведення податкової перевірки, в податкову необхідно подати усю бухгалтерську та банківську документацію, а саме: договори, акти виконаних робіт, банківські виписки, тощо.
  5. Здійснення податкової перевірки, за результатами якої припиняється ФОП і видається відповідна довідка.

По вартості повна ліквідація ФОП з податковою перевіркою стартує від 5 000 гривень.

Наші юристи готують усі необхідні документи, особисто взаємодіють з податковими та банківськими установами, та гарантують Клієнту проходження податкової перевірки, та припинення ФОП.

За детальною інформацією та отриманням консультації звертайтесь за телефоном: +380678478484.

Leave a Comment