ЛІКВІДАЦІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

Потреби ринку та господарської діяльності диктують свої умови. Кожний бізнес має свій термін існування, і час від часу, у Засновників та учасників юридичних осіб виникає необхідність припинити господарську діяльність. Процедура ліквідації юридичної особи набагато складніша, ніж процедура ліквідації фізичної особи — підприємця.

Які ж є законні та найбільш мало затратні шляхи припинення юридичної особи?!

Існує декілька алгоритмів ліквідації юридичних осіб. Ми розглянемо наступні варіанти припинення, або іншими словами, ліквідації товариств з обмеженою відповідальністю.

  1. Ліквідація Товариства з обмеженою відповідальністю за рішенням суду.

Даний вид припинення юридичної особи є офіційною ліквідацією, етапи проходження якої детально прописані в Кодексі України з процедур банкрутства. Ліквідаційна процедура розпочинається на підставі заяви юридичної особи до суду, яка свідчить про банкрутство такої особи та неможливість подальшого виконання юридичною особою взятих на себе зобов’язань. Судом призначається ліквідатор, формуються списки кредиторів юридичної особи та ліквідаційна маса з її майна. Майно боржника – ТОВ продається, дохід від продажу майна розподіляється між кредиторами у порядку черговості, ліквідатор складає звіт, відбувається звільнення працівників, та наприкінці суд виносить рішення, де визнає юридичну особу банкрутом.

Ліквідацію у зв’язку з банкрутством застосовують товариства з обмеженою відповідальністю, які є великим гравцями на ринку, мають багатомільйонне виробництво, тисячі працівників, сотні зобов’язань та десятки кредиторів. Діяльність таких юридичних осіб часто висвітлюються у ЗМІ, її кредиторами зазвичай є банки та держава Україна. Тому ліквідація за допомогою процедури банкрутства є офіційним способом припинення діяльності та зобов’язань перед кредиторами.

Середня вартість ліквідації юридичної особи за допомогою процедури банкрутства стартує від 100 000 гривень, термін ліквідації- від 8 місяців і вище.

Серед недоліків зазначеної процедури одразу називаємо її вартість та довгі строки самої процедури, Засновникам юридичної особи доводиться відкривати ліквідатору інформацію про всі зобов’язання, угоди та  рухи активів, які відбувалися в Товаристві.

Також, є варіант припинення Товариства за рішенням його учасника, поділ, злиття, виділення Товариства. Проте зазначені варіанти ліквідації займають досить багато часу, у випадку наявності у Товариства зобов’язань перед податковими, судовими органами, такі зобов’язання все ж доведеться виконати, та вартість самої ліквідаційної процедури буде коливатися від 30 000 гривень в середньому, що також є не найбільш економним варіантом.

Які ж є альтернативи?!

Ми пропонуємо найшвидший та найбюджетніший спосіб позбутися неефективного бізнесу.

  1. Продаж корпоративних прав юридичної особи як спосіб її ліквідації.

Мова іде про варіант переведення потрібних активів Товариства з обмеженою відповідальністю на іншу юридичну особу, а саме Товариство, з його невиконаними зобов’язаннями або без таких, передається іншим фізичним/юридичним особам, шляхом укладання договору купівлі- продажу корпоративних прав юридичної особи.

Тобто, Клієнт передає нам у власність Товариство з усіма його проблемами  (боргами, недоїмками, штрафними санкціями). В свою чергу, придбавши корпоративні права на компанію Клієнта, вже ми несемо повну відповідальність за подальшу діяльність зазначеної компанії, чим звільняємо Клієнта від негативних наслідків попередньої діяльності керівництва компанії.

У підсумку, у використаному бізнесі з’являється новий Директор та Власник, які і будуть нести відповідальність перед податковими, судовими органами та кредиторами, у випадку наявності останніх.

Процедура ліквідації товариства за допомогою продажу його корпоративних прав займає 2 робочих дні, її вартість стартує від 5 000 гривень.

За детальною інформацією та отриманням консультації звертайтесь за телефоном:  +380678478484.

Leave a Comment