ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЄСВ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

08 квітня 2020р. Київською міською радою було прийнято Рішення про запровадження з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року періоду звільнення фізичних осіб-підприємців від сплати Єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Вказане рішення покликано надати ФОПам, які в період карантину не отримують жодного доходу, можливість не платити податок. Для того щоб не платити ЄСВ фізичній особі-підприємцю необхідно звернутися з заявою до Центру зайнятості за місцем реєстрації платником ЄСВ. Також, в період з 01 березня по 30 квітня 2020 років підприємці звільнені від сплати штрафних санкцій за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, та порушення термінів подання звітності.

Також, 08 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 211, яка регулює діяльність бізнесу в період карантину, та розширив види діяльності, які дозволено здійснювати.

Так, під час карантину дозволено здійснювати будівельні роботи та торгівлю будівельними матеріалами, збирати за заготовляти відходи, надавати поштові та кур’єрські послуги, послуги хімчистки.

Урядом було послаблено вимоги до осіб, які старше 60 років, і яким дозволено залишати місце проживання. Такими особами є:
— Державні службовці та депутати всіх рівнів, міські голови, судді та інші особи, на яких поширюються положення законодавства про запобігання корупції;
— Особи, які працюють над запобігання поширення короновірусу;
— Військовослужбовці, правоохоронці та працівники Збройних Сил України;
— Особи, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, що забезпечують населення продуктами харчування, у галузі комунального господарства, хімічної промисловості, транспорту, ІТ-технологій, оборонній галузі та фінансово-банківській сфері;
— Особи, які працюють в аварійних та рятувальних службах, в сфері охорони здоров’я, в сільському господарстві;
— Особи, які працюють в стратегічно важливих для держави підприємствах та на об’єктах потенційно небезпечних технологій та виробництв.

Водночас, Кабінетом Міністрів України було надано право органам місцевого самоврядування здійснювати фінансове забезпечення перебування осіб в обсервації за рахунок місцевого бюджету.

Інше, що також є важливим, Уряд затвердив обов’язкову госпіталізацію осіб, які перетнули державний кордон України, на обсервацію. При цьому, проживання для таких осіб є безкоштовним на час вимушеної ізоляції, а от за харчування доведеться платити з власного карману самоізольованої особи

Leave a Comment