ЗАКОН ПРО ЗЕМЛЮ, ВІДПОВІДІ НА ОСНОВНІ ЗАПИТАННЯ

Чи буде дорогою земля, відразу після відкриття ринку?

Верховна Рада України в ніч на 31 березня все-таки проголосувала за закон про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Земельний закон підтримали 259 депутатів, і він уже чекає підпису спікера та президента.

Коли запрацює ринок землі?

Ринок землі в Україні обіцяють не запускати під час кризи. Закон набере чинності з 1 липня 2021 р. За повідомленням офіційного каналу політичної партії «Слуга народу» у Facebook, земельна реформа «захистить простих українців, державну власність на землю та економіку країни від глобальної кризи «

Яку землю можна продати?

Закон стосується лише земель сільськогосподарського призначення.
«Це стосується так званої землі» товарного сільськогосподарського використання. ”Це 27 мільйонів і паралельно — 4,5 мільйона гектарів сільськогосподарських угідь, але для особистого користування. Його можна вільно продати, і ця земля, яка становить 27 мільйонів гектарів, буде в обігу з 01 липня 2021 р. Раніше заборонялося купувати та продавати землю сільськогосподарського призначення.

Хто може придбати землю (пай)?

Формат ринку землі, який стартує 1 липня, ще дуже обмежений, оскільки підприємці, ще не мають права його купувати:
«Ринок запускається в мікроформаті, тобто, він не дасть великого економічного ефекту, оскільки немає свіжих грошей, тобто, взяти кредити не вдасться, а точніше, банки не будуть давати кредити фізичним осібам, для купівлі землі. Оскільки юридичні особи – це зрозуміло бізнес. Але купувати землю можуть лише фізичні особи. Навіть ФОПи не можуть купувати. Лише фізична особа-фізичній особі, дуже обмежений ринковий формат»

Чи можливо продати пай, якщо він здається в оренду?

Вважаємо, що обмежень немає. Однак орендар повинен бути повідомлений про продаж.
«Відповідно до закону, необхідно попередити орендаря про продаж. Оренда продовжує діяти, але орендар повинен попередити, що земля буде продана іншому власнику».

Скільки буде коштувати гектар землі?

Спочатку через суворі ринкові умови, земля не буде дорогою, оскільки існують значні обмеження, які впливають на попит:
«В Україні землю можна продати українцю, тільки українець, громадянин України. Тут потрібно чітко усвідомити, що цей ринок буде за низькою ціною, у такому форматі, на рівні 1500-1800 доларів за гектар. Тому що продавців, приблизно кажучи, потенційно сім мільйонів громадян (+, -) Економічний ефект від цього не буде великим, а земля коштуватиме не стільки, скільки в Європі. «

Де буде найдорожча земля?

Вартість землі залежатиме від її якості та попиту на цю землю: «Там, де конкуренція більша. Це Вінницька, Полтавська, Черкаська, Хмельницька області».

Де читати закон про продаж землі, прийнятий 31 березня 2020 року?

Повний текст законопроекту № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», а також пояснювальна записка до нього опубліковані на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

Leave a Comment