Верховна Рада України ухвалила закон про відкриття ринку землі в Україні

Верховна Рада на позачерговому засіданні, ухвалила закон № 2178-10 про відкриття ринку землі з 01 липня 2021 р. з обмеженням його роботи протягом перших трьох років лише паями, що належать особам з максимальною власністю 100 га в одні руки.

За законопроект № 2178-10 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» у другому читанні, та загалом у ніч, на вівторок 259 депутатів проголосували із 226 необхідних мінімумів.

Документ передбачає, що з 01 січня 2024 року, юридичні особи зможуть придбати сільськогосподарські угіддя, поріг концентрації в одні руки — зросте до 10 тис. га. Продаж земель сільськогосподарського призначення, державної та комунальної власності заборонений.

Крім того, банки матимуть можливість отримати землю, в якості стягнення як застави, однак така земля повинна бути продана на аукціоні протягом двох років.

Згідно із законопроектом, доступ іноземців до ринку землі залежатиме від результатів Всеукраїнського референдуму.

Законопроектом також передбачено, що до 01 січня 2030 року ціна продажу сільськогосподарських земель, виділених у натурі власникам паїв, не може бути меншою, ніж їх нормативно-грошова вартість.

Парламент почав розглядати в другому читанні законопроект № 2178-10 6 лютого.

Leave a Comment