Нові зміни для населення в зв’язку з карантином.

Через пандемію коронавірусу парламент затвердив низку змін, які спрощують виробництво медичних препаратів, продовжують термін подачі заявки на соціальну допомогу та запроваджують підтримку роботодавців.

За відповідний законопроект № 3275 проголосувала Верховна Рада України і зараз він знаходиться на підписі у президента.

Законопроектом вносяться зміни до Податкового, Митного, Цивільного кодексів України, Кодексів законів про працю, адміністративних правопорушень, про зайнятість, про банки та банківську діяльність, про державне регулювання виробництва та обсягу алкоголю.

Ці зміни вносять підтримку роботодавців та службовців у контексті пандемії коронавірусу. Зокрема, розширено перелік підстав для продовження встановлених судом чи законом процесуальних строків. Існує також затримка в поданні звітів статистичної інформації до регулюючих органів, а в КЗпП внесено правило про гнучку робочий час та роботу вдома. Українці зможуть отримати пільги для часткового використання безробіття як аргумент необхідності дотримання карантину. Крім того, пересічні громадяни зможуть тимчасово не сплачувати штрафи та штрафи за кредити, взяті до 2017 року. Закон дозволяє орендарям не платити оренду, якщо вони не змогли користуватися приміщенням. Документ також забороняє банкам підвищувати процентні ставки за всіма кредитними угодами. А соціальні виплати за новим законом будуть виплачуватися автоматично.

Крім того, депутати погодилися продовжити мораторій на неподатковий аудит до 30 червня.

Також до кінця травня буде звільнено від штрафних санкцій та штрафних санкцій для ОСВ, а також мораторій на перевірку на них. Крім того, до 31 травня вони пропонують продовжити терміни подання скарг на податки та ЄСВ.

Через карантин, окремий комплекс законодавчих актів, Верховна Рада затвердила щодо медицини. Так, парламентарі скасували ПДВ на ввезення в Україну ліків та медикаментів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом. А виробники дезінфікуючих засобів тимчасово отримали можливість не реєструвати продукцію в Міністерстві охорони здоров’я, щоб швидше розпочати виробництво.

Раніше Верховна Рада ввела покарання за експорт масок з України. Експорт «заборонених» медичних товарів буде каратися штрафом від 8 до 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів.

Leave a Comment