ЛИСТ-РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ТОРГІВЛІ ПРОДУКТАМИ ХАРЧУВАННЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

16.03.2020 р. КМУ прийняв Постанову № 215 «Про внесення змін до постанови КМУ від
11.03.2020 р. № 211», якою з 12.03. по 03.04.2020 р. запроваджено карантин на усій території України. В частині встановлення заборон в сфері торгівлі, в постанові вказана наступна заборона.

«Заборонити з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним,
засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту».

16.03.2020 р. по м. Києву Протоколом №10 спеціальної Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при КМДА запроваджено наступні торгівельні обмеження по м. Києву.

З метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста Києва, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації, відповідно до статей 28, 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Положення про Постійну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 03.05.2017 №519, ввести обмежувальні заходи на території міста Києва з 00год.00хв. 17.03.2020 до 31.03.2020 року, а саме:

2.1.Максимально обмежити:
2.1.3. роботу закладів громадського харчування (заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари, в тому числі і на автозаправних станціях), залишити доступними для кур’єрської доставки та самовивозу; а також ринків та сільськогосподарських ярмарків;
2.1.4. роботу всіх торгівельних закладів, в тому числі будівельними матеріалами (за виключенням продуктових та господарських магазинів (відділів), аптек).
5. Структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районним в місті Києві державним адміністраціям, керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, в тому числі готелів, хостелів, релігійних установ, розміщених на території міста Києва:
5.1. забезпечити виконання пункту 2 цього протоколу;
5.2. скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій усі нарадчі заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів (зокрема громадських слухань і обговорень), за винятком виключних випадків;
5.3. скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян;
5.4. запровадити щоденний температурний скринінг працівників, негайно відправляти до дому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань; 5.5. забезпечити проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів у приміщеннях), дотримання нормативних показників температури повітря та передбачити режим провітрювання приміщень;
5.6. забезпечити дотримання дистанції працівниками, які мають найбільший контакт із відвідувачами, на відстань як мінімум 1 метра, або встановити захисні екрани для захисту працівників;
5.7. забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки, тощо).
5.8. максимально перевести здійснювану персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікаційних технологій;
5.9. запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику.

З 24.03.2020 р. дозволено здійснювати торгівлю зоомагазинам, ветаптекам,підприємцям, які продають насіння, агротовари, добрива.

Висновки

Проаналізувавши запроваджені владою обмеження, варто зазначити, що
1) Існує обмеження роботи ринків на території м. Києва;
2) Проте обмеження не стосується продуктових та господарських магазинів, навіть, якщо вони розміщені на території ринку, за умови, що вони здійснюють свою діяльність в окремому приміщенні (відділі).
3) Запроваджено обов’язкове дотримання в магазинах та інших закладах санітарно-гігієнічних правил, забезпечення дезінфекційних заходів, дотримання дистанції між відвідувачами та інших правил, зазначених в тексті цього Листа.

На даний час, уряд та КМДА розглядають варіанти послаблення існуючих заходів та розширення переліку груп товарів для торгівлі. За наявності розширення переліку дозволених видів діяльності, ми будемо інформувати наших клієнтів.

Leave a Comment